هنرمندانی که چارچوب‌های قانونی را رعایت نکنند، مرتکب تخلف شده و این اقدام قابل پیگیری است.

 

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب و مخالف نظام ممنوع است و هیچ توجیهی برای پیوستن به آنها وجود ندارد.

 

حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد در گفت‌وگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا، در خصوص پیوستن برخی بازیگران ایرانی به شبکه «جم» اظهار داشت: وقتی فردی تصمیم می‌گیرد به شبکه‌های خارجی و ماهواره‌ای بپیوندد، وزارت ارشاد نمی‌تواند اقدامی سلبی انجام دهد.

 

وی با بیان اینکه نهادهایی که مسئول این کار هستند و می‌توانند اقدامات پیشگیرانه انجام دهند، باید با آنها برخورد لازم را داشته باشند، افزود: وقتی رفت و آمد به کشورها برای افراد آزاد است و کسی هم اعلام نمی‌کند که برای چه کاری به کشوری سفر می‌کند، نمی‌توان اقدامی انجام داد.

 

سخنگوی وزارت ارشاد تصریح کرد: باید علت پیوستن این هنرمندان به شبکه‌هایی که با اهداف انقلاب و جمهوری اسلامی در تضاد هستند، مورد آسیب‌شناسی قرار بگیرد.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه این شبکه‌ها به دنبال برهم‌زدن حیات خانواده‌های ایرانی، نفوذ فرهنگی و منافع سیاسی و اقتصادی هستند، گفت: کسانی هم که به این شبکه‌ها پیوسته‌اند با آگاهی کامل از این نوع کار در شبکه‌های ماهواره‌ای این اقدام را انجام داده‌اند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: در این رابطه اقدامی که بخواهد به صورت قانونی یا  سلبی از طرف وزارت فرهنگ صورت بگیرد، امکان‌پذیر نیست. وی با بیان اینکه این افراد بهانه‌شان برای خروج از کشور، فراهم نبودن زمینه‌های کاری است، بیان کرد: همکاری با شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب و مخالف نظام ممنوع است و هیچ توجیهی برای پیوستن به آنها وجود ندارد.

 

سخنگوی وزارت ارشاد با اشاره به اینکه مسئولان در تلاش هستند تا دغدغه‌های هنرمندان را برطرف کنند، عنوان کرد: کسی که چارچوب‌های قانونی نظام را رعایت نکند، مرتکب تخلف شده و این اقدام قابل پیگیری است.

 

نوش‌آبادی خاطر نشان کرد: همین هنرمندان پس از مدتی از کار با شبکه‌های ماهواره‌ای متوجه این خسران و ضرر شده‌اند که چه اشتباه بزرگی را انجام داده‌اند. وی با بیان اینکه در داخل کشور شاهد هنرمندان متعهد و نجیبی هستیم که با حداقل‌ها در حال زندگی هستند، گفت: کم‌کاری در ایران یا  اشتغال‌نداشتن در نهادهای فرهنگی و هنری دلیلی بر پشت پا زدن به اعتبار چندین ساله یک هنرمند نمی‌شود.