سلیمی

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور گفت: این نگاه که جای فلان بحث و فلان مطلب در نماز جمعه نیست، نشات گرفته از همان نگاهی است که برای بقال و رانندگان تاکسی ارزش قائل نیستند و به مخالفان برچسب بی‌سواد و بی‌شناسنامه می‌زنند؛ اگر تریبون‌ها مجیزگوی دولت بودند، باز هم شاهد این مواضع بودیم؟

 

محمد امین سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به اظهارات اخیر سخنگوی دولت مبنی بر اینکه «جای مباحث FATF شورای عالی امنیت ملی است، نه تریبون‌ نماز جمعه» تصریح کرد: اظهارات اخیر نوبخت نشانگر عمق ناآگاهی ایشان از ماهیت فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه است.

 

وی ضمن تاکید بر اهمیت نماز جمعه اظهار داشت: حضور تاثیرگذار و پر قدرت دانشجویان در هفته های گذشته در تریبون های نماز جمعه و همچنین توجه ویژه برخی ائمه جمعه به مسائل جاری و سرنوشت ساز کشور، امر بسیار مبارکی است؛ که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.

 

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور خاطر نشان کرد: از وظایف تمامی نهادهای انقلابی که دارای تریبون هستند، این است که در تبیین و روشنگری مردم نسبت به مسائل کشور و انقلاب بکوشند و آحاد مردم را نسبت به خطرات، تهدیدها و فرصت هایی که در مقابل نظام قرار دارد، آگاه کنند.

 

سلیمی ادامه داد: این نگاه که جای فلان بحث و فلان مطلب در نماز جمعه نیست، نشات گرفته از همان نگاهی است که برای بقال و رانندگان تاکسی ارزش قائل نیستند و به مخالفان خود برچسب بی سواد و تندرو و بی شناسنامه میزنند. سوال آنجاست که اگر تریبون ها مجیزگوی دولت محترم بودند، باز هم شاهد این مواضع بودیم؟

 

وی در پایان با تاکید بر اینکه بر ادامه مسیر آگاه سازی مردم از تریبون نماز جمعه پا فشاری میکنیم، تصدیق کرد: دانشجویان انقلابی و روحانیون دلسوز کشور از هر تریبونی که داشته باشند، استفاده خواهند کرد و مردم را نسبت به مسائل روز کشور آگاه خواهند ساخت و از هیچ تلاشی در راستای تبیین و روشنگری فروگذار نخواهند کرد.