انتخابات

به گزارش دانشجو ایران ، محمدحسین مقیمی بعدازظهر امروز در حاشیه آیین تکریم و معارفه معاون سیاسی ـ امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی به خبرنگاران فارس و صداوسیما اظهار کرد: همه امکانات را برای برگزاری هرچه‌ بهتر انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر در 29 اردیبهشت را بسیج خواهیم کرد.

 

وی بیان داشت: بر اساس برنامه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از اواخر آذرماه آغاز شده که برنامه‌ریزی لازم به همین منظور انجام‌ شده است.

 

قائم‌مقام وزیر کشور همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تعداد نیروهایی که در انتخابات اردیبهشت سال آینده به کار گرفته خواهد شد، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که حدود یک‌میلیون نفر صرفا به‌عنوان عوامل اجرایی و پای صندوق در این عرصه مشارکت داشته باشند.

 

وی خاطرنشان کرد: امانتداری رای مردم، قانون مداری و بی‌طرفی از موضوعات مهمی بوده که وزارت کشور در برگزاری انتخابات پیش رو مثل انتخابات سال گذشته مورد توجه دارد.

 

مقیمی گفت: برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی را در 29 اردیبهشت، مهم‌ترین برنامه کاری وزارت کشور است.

 

وی خاطرنشان کرد: روند برگزاری انتخابات ریاست جمهوری از اواخر آذرماه امسال آغاز می‌شود که جزئیات آن متعاقبا از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.