سرپرست بسیج دانشجویی کشور یکشنبه بعد از ظهر در جمع دانش آموختگان دوره طرح ولایت استان در دانشگاه تبریز، با اشاره به جمعبندی مذاکرات هسته ای گفت: در مورد تیم مذاکره کننده عمیقاً معتقدیم که اینها امین و مورد اعتماد هستند هرچند شاید تصمیم اشتباه هم داشته باشند.

 

در ادامه مطلب همراه دانشجو ایران باشید

گودرزی تصریح کرد: ما نقد متن برجام را برای خودمان محفوظ می دانیم. باید متن برجام بند به بند بررسی شود. باید برای مردم کاملاً شفاف و روشن گردد که تحریم ها قرار است چگونه برداشته شوند.

 

متن برجام بیش از ۲۰ مورد ابهام دارد

 

وی افزود: متن برجام بیش از ۲۰ مورد نکته مبهم دارد که باید جواب داده شوند و باید یک مطالبه جدی در این باره از مسئولین داشته باشیم.

 

گودرزی خاطر نشان کرد: البته باید توجه داشته باشیم که در مباحثات هسته ای حرف سیاسی جایی ندارد باید کاملاً تخصصی و کارشناسی شده حرف زد.

 

گودرزی در تبیین مذاکرات هسته ای گفت: نکته مهمی که باید توجه شود این بود که رهبر معظم انقلاب از دو سال قبل یک سناریو برد برد برای ایران را طراحی کردند. سناریو اول این بود که این تیم می تواند تحریم ها را بردارد و سناریو دوم هم اینکه، غرب امتیاز نمی دهد و این تیم بر می گردد که در هر دو حالت و در هر دو سناریو، پیروز این مذاکرات ایران بود. اما اینی که الان اتفاق افتاده یک چیز بینابینی است.

 

مسئول بسیج دانشجویی کشور افزود: الان نسبت به توافق مخاطب ما تیم مذاکره کننده نیست این تیم زحمت خود را کشیده و این مذاکرات را به اینجا رسانده است. مخاطب ما در موضوع هسته ای نظام است. ما به عنوان بسیج دانشجویی معتقدیم سرنوشت کشور به این متن برجام بستگی دارد. ما به طرف غربی بی اعتمادیم.

 

 

گودرزی در پایان این بحث خاطرنشان کرد: بسیج دانشجویی مخالف مذاکره و توافق نیست. وظیفه جنبش دانشجویی روشنگری و تحلیل و تبیین مسائل برای جامعه است.

 

اولویت های بسیج دانشجویی در سال ۹۴

 

سرپرست بسیج دانشجویی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های بسیج دانشجویی در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: اولویت اول بسیج دانشجویی فراگیری و جذب حداکثری است.

 

وی در تببین این موضوع گفت: بسیج دانشجویی باید حصارها را بشکند و راه را برای ورود دانشجویان به بسیج باز کند چرا که حضرت آقا هم روی جذب خیلی تاکید دارند.

 

گودرزی مطالبه گری درست و هوشمندانه را اولویت دوم بسیج دانشجویی عنوان کرد و گفت: ما باید مدام در کوره آرمانها و مطالبه آنها بدمیم. باید آرمانهای اصلی انقلاب که شامل، عدالت اجتماعی، استکبارستیزی، استقلال، آزادی و کرامت انسانی است مدام ذکر شود و مطالبه گردد. حضرت آقا در همین دیدار اخیر با دانشجویان فرمودند از شعار و حرف زدن  و خواستن و مطالبه کردن از مسئولین خسته نشوید. در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی یک مطالبه سیستمی و کاملاً هوشمندانه داشته باشید.

 

احیای اخلاق و راه اندازی نهضت اخلاق دینی در دانشگاه ها اولویت سومی بود که مسئول بسیج دانشجویی به ان اشاره کرد.

 

گودرزی در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان درباره انتخابات مجلس دهم گفت: جهت گیری بسیج دانشجویی در انتخابات آتی مجلس و خبرگان، مشارکت بیشتر و انتخاب بهتر است.

 

وی درباره خط قرمز بسیج دانشجویی در انتخابات هم گفت: خط قرمز ما عدم حمایت از جریانات سیاسی و افراد مختلف است. بسیج نباید هزینه جریانات و اشخاص شود.

 

گودرزی با اشاره به تصور برخی مبنی بر کمرنگ شدن استکبارستیزی گفت: برخی ها فکر می کنند با توافق هسته ای استکبار ستیزی باید کنار گذاشته شود در حالی که این خیال خامی است. اگر ما کوتاه بیاییم آنها باز از دشمنی شان دست بر نخواهند داشت لذا مناسبت هایی بمانند ۱۳ آبان و ۱۶ آذر باید روح استکبار ستیزی همچنان زنده باشد.

 

مسئول بسیج دانشجویی به سخنان اخیر اوباما اشاره کرد و گفت: اعترافات اوباما در دانشگاه امریکن خیلی سنگین بود. اوباما صراحتاً گفت نه می توانستیم با ایران بجنگیم و نه فشارها را حفظ کنیم و چاره ای جز توافق نداشتیم. گودرزی افزود: این سخنان اوباما را باید بر در و دیوار دانشگاه و جامعه نصب کرد تا مردم و دانشجویان بیش از پیش به اقتدار کشور ایمان بیاورند.