علی شمخانی : اعتماد به آمریکا سراب است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

به گزارش دانشجو ایران ، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی صبح امروز با حضور در همایش بزرگداشت شهدای وزارت نیرو در سالن همایش‌های برج میلاد، گفت: فرهنگ بی‌بدیلی که منشاء خلق حماسه‌های کم‌نظیر در دفاع مقدس بود امروز راهنمای جوانان ما در عرصه‌های دفاعی، علمی، مدیریتی و اجتماعی است.

 

 

وی با اشاره به ریشه‌های ناب و غیرقابل تغییر فرهنگ مقاومت که بر پایه ظلم‌ستیزی و نفی سلطه استوار شده است، گفت: مهم‌ترین تلاش دشمنان، انحراف اذهان از تهدید خطر رژیم صهیونیستی برای جهان اسلام به سوی گروه‌های تروریستی و تکفیری خودساخته که فرزندان فرهنگ مقاومت و شهادت می‌بایست با بهره‌گیری از مجموعه ظرفیت‌های خود با آن مقابله کنند.

 

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: حرکت جهادی و دفاع مقدس منحصر به ایام دفاع مقدس و یا حضور امروز نیروهای مستشاری در عراق و سوریه نیست.

 

 

وی خاطرنشان کرد: امروز مدیری که گره‌ای از کار نظام باز می‌کند و یا در مردم ایجاد رضایت و امید می‌کند قطعاً کار جهادی انجام داده است.

 

 

شمخانی گفت: وزارت نیرو با اقدامات شایسته تقدیر، سهم بسزایی در خودکفایی صنایع داخلی به‌ویژه در زمان تحریم‌ها داشته است و از این حیث یکی از خاکریزها و خطوط مقدم نبرد اقتصادی ما، وزارت نیروست.

 

 

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته و تعامل میان وزارت نیرو و جامعه در مصرف بهینه انرژی، امسال شاهد خاموشی و یا قطعی آب نبودیم تاکید کرد: کشور ما با افزایش بهره وری و با مدیریت جهادی توانایی پاسخگویی به نیازهای اصلی کشور به ویژه برای گسترش صنایع و واحدهای تولیدی را دارد.

 

شمخانی خاطرنشان کرد: بزرگترین سدهای کشور مثل سد کارون 3 و 4 برگرفته از تفکر دفاع مقدس ساخته شده اند و این نشان می دهد الگوی دفاع مقدس قابل تکثیر است.

 

وی در ادامه با طرح این مسئله که برخلاف ابتدای جنگ تحمیلی که فقدان وجود راهبرد مورد اجماع موجب سردر گمی در اتخاذ روش مناسب برای پاسخگویی به تجاوز دشمن شده بود، تاکید کرد: امروز و با وجود راهبرد اقتصاد مقاومتی امکان بسیج مجموعه ظرفیت های کشور در عرصه نبرد اقتصادی که بسیار پیچیده تر و دشوارتر از نبرد نظامی است فراهم شده است.

 

وی افزود: از 24 بند سیاست های اقتصاد مقاومتی، 19 بند در حوزه ماموریتی وزارت نیرو قرار می‌گیرد و برای اقدام و عمل به این سیاست ها بایستی ستاد ویژه ای تشکیل و به طور منظم ضمن پیشبرد امور، به مردم درباره اقدامات انجام شده گزارش ارایه شود.

 

شمخانی تصریح کرد: پایه اقتصاد مقاومتی بر باور به توانایی های داخلی و بومی است و هر برنامه، قلم و اقدامی که این باورها را سست کند خواسته یا ناخواسته در راستای منافع دشمن رفتار کرده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از بدعهدی های امریکا در اجرای تعهدات برجام گفت: اگر قرار باشد برای کارهای کوچکی مانند خرید هواپیمای مسافربری نیز شاهد کارشکنی و اخلال از طرف آمریکا باشیم تصمیمات جدی‌تری برای احقاق حقوق خود خواهیم گرفت.

 

وی اظهار داشت: تجربه های مختلف در مذاکرات هسته ای و تحولات منطقه به ما ثابت کرده است که اعتماد به امریکا چه در موضوع آتش بس در سوریه وچه در رفع تحریم های اقتصادی مصداق حرکت کردن به سوی سراب است.