سعید جلیلی : مهم ایجاد لبخند بر چهره مردم و بیکاران است نه دشمن

سعید جلیلی در جمع مردم آمل گفت: واقع بینی امام بود که فرمود جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست.

به گزارش دانشجو ایران ، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در محل امامزاده ابراهیم شهرستان آمل با بیان اینکه امریکا پس از جنگ تحمیلی وارد یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ما شد، افزود:  ملت ما پس از جنگ مشاهده کرد که دشمنی های امریکا هیچ گاه قطع نشد.

 

 

وی تصریح کرد: دشمنی که تحریم های فلج کننده علیه یک ملت را اجرا می کند هیچگاه  نمی تواند مورد اعتماد واقع شود.

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: تحلیل های فلج کننده خطرناکتر از تحریمهای فلج کننده است.

 

 

جلیلی افزود: تحلیل فلج کننده یعنی آنچه اعتماد به نفس ملی را تضعیف کند، توانمندی داخلی را تحقیر کند و موجب دلبستن به سراب وعده های دشمن شود.

 

 

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان با تاکید بر اینکه نقشه امروز دشمن تفرقه و تضعیف توان داخلی در عرصه اقتصاد است، گفت: ارائه لیست سیاه و سفید، حیله دشمن برای تضعیف توانمندی ملی است.

 

 

وی افزود: امریکا می داند وقتی توانمندی های ملی در عرصه اقتصاد بسیج شود، تحریم ها و فشارها بی اثر خواهد شد. آنها توانمندی های فرزندان ملت را در جنگ تجربه کرده اند و می خواهند مانع بروز این توانمندی ها شوند.

 

 

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هر حرکتی که مانع توانمندی های ملی در جهت پیشرفت اقتصادی کشور شود حرکتی در جهت  امریکاست.

 

 

جلیلی تصریح کرد: راه پیشرفت کشور و ایجاد اشتغال اتکا به توانمندی های داخلی است نه سراب وعده های طرف مقابل.

 

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: نباید برای ایجاد شغل معطل وعده های دشمنی شد که کمر به نابودی ملت ما بسته است.

 

 

 وی افزود: طرف مقابل برای فشار اقتصادی آرایش جنگی گرفته است،  تحریمهای تازه اعمال میکند و به اموال شما دستبرد میزند و عده ای هنوز در تردید هستند که آیا او رفیق است  یا رقیب یا دشمن!

 

 

جلیلی با بیان اینکه در برابر دشمنی که میخواهد جنگ اقتصادی را تحمیل کند بدترین ظلم آن است که آمادگی های اقتصادی از نیروی خودی گرفته شود، تصریح کرد: در جنگ اقتصادی نباید بین صف و ستاد فاصله بیافتد. حقوقهای نجومی، یعنی فاصله بین مردم و کارگزاران و دور شدن از فهم مشکلات مردم.

 

 

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: مهم این نیست که دشمن تا دیروز خشمگین بود و امروز لبخند میزند، مهم نشاندن لبخند بر چهره مردم و زدودن غم از چهره بیکاران است.

 

 

وی در پایان گفت: امروز تاکید مقام معظم رهبری بر این است که این تجربه کسب شود که نمیشود به دشمن اعتماد کرد.